آقایان ! کمی جرات داشته باشید

چندی پیش رهبر معظم انقلاب در پاسخ به یک استفتا التزام به ولایت فقیه را تبیین کردند .

متن کامل استفتا و پاسخ رهبر عزیز 

سؤال: خواهشمند است در خصوص«التزام به ولایت فقیه» توضیح دهید؛ به عبارت دیگر چگونه باید عمل نماییم تا بدانیم که به جانشین بر حق آقا امام زمان (عج) اعتقاد و التزام کامل داریم؟
جواب: «ولایت فقیه به معناى حاکمیت مجتهد جامع‌الشرائط در عصر غیبت است و شعبه‌اى است از ولایت ائمه اطهار (علیهم السلام) که همان ولایت رسول الله (صلى الله علیه وآله) مى‌‌باشد و همین که از دستورات حکومتى ولى امر مسلمین اطاعت کنید نشانگر التزام کامل به آن است.»

متن استفتا و پاسخ رهبر معظم انقلاب به آن پس از چند روز از خروجی خبرگزاری های رسمی برداشته شد.

هرچند متن استفتا و پاسخ آن در سایت های خبری موجود هست ولی حذف آن باعث ایجاد شائبه ها و هجمه های وسیعی در سطح رسانه های دشمن از جمله جرس ، پیک نت ، بالاترین و ... شد.

این سایت ها همه بر روی این نکته اشتراک نظر دارند که رهبر انقلاب حکمی استثنایی داده و در این حکم حکومت خود را با حکومت رسول الله مقایسه کرده اند !

این حضرات که چشم دیدن تاریخ و آن چه که در طول سی سال گذشته رخ داده است را ندارند بی محابا بر جسارت خویش افزوده و مدعی شدند آیت الله خامنه ای خود را ولی امر مسلمین نامیده است و این موضوع را ملعبه ای برای توهین به رهبری کرده اند.

بی آن که به تحلیل این اتفاق بپردازم بخشی از نظرات امام را در ادامه می آورم تا دوستان بدانند نظر امام در این موضوع چه بوده است .

"ولایت فقیه یک چیزی است که خدای تبارک وتعالی درست کرده است. همان ولایت رسول الله است و اینها از ولایت رسول الله هم می ترسند."

"مقبوله عمر بن حنظله ... در این روایت مجتهد را حاکم قرار داده و رد او را رد امام و رد امام را رد خدا و رد خدا را در حد شرک به خدا دانسته."

"حکومت، که شعبه‏اى از ولایت مطلقه رسول الله- صلى الله علیه وآله و سلم- است، یکى از احکام اولیه اسلام است؛ و مقدم بر تمام احکام فرعیه، حتى نماز و روزه و حج است.حاکم مى‏تواند مسجد یا منزلى را که در مسیر خیابان است خراب کند و پول منزل را به صاحبش رد کند. حاکم مى‏تواند مساجد را در موقع لزوم تعطیل کند؛ و مسجدى که ضِرار باشد، در صورتى که رفع بدون تخریب نشود، خراب کند. حکومت مى‏تواند قراردادهاى شرعى را که خود با مردم بسته است، در موقعى که آن قرارداد مخالف مصالح کشور و اسلام باشد، یک جانبه لغو کند. و مى‏تواند هر امرى را، چه عبادى و یا غیر عبادى است که جریان آن مخالف مصالح اسلام است، از آن مادامى که چنین است جلوگیرى کند. حکومت مى‏تواند از حج، که از فرایض مهم الهى است، در مواقعى که مخالف صلاح کشور اسلامى دانست موقتاً جلوگیرى کند."

چنان چه می بینیم ، از نظر امام ،

1 - ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است

2 -رد ولی فقیه در حکم رد خدا و شرک است .

3- مخالفان ولایت فقیه از ولایت رسول الله می ترسند.

4 - ولایت فقیه مقدم بر تمامی احکام فرعیه حتی نماز و روزه و حج است .

5 - ولی فقیه می تواند هر امری را چه عبادی و چه غیر عبادی مادامی که خلاف مصالح اسلام است تعطیل کند.

و در آخر نیز امام می فرمایند ،

"بالاتر از آن هم مسائلى است، که مزاحمت نمى‏کنم."

آقایان جرات داشته باشند آن چه را که بدان فکر می کنند به صراحت بگویند!

رهبر معظم انقلاب فتوایی جدید صادر نکرده اند بلکه نظرات حکومتی امام خمینی را تبیین کرده اند.

/ 1 نظر / 15 بازدید
mohammad reza etemadian

سلام شما خودتون قضاوت کنید ما معلمها و کارمندها با برداشتن یارانه‌ها چطور میتونیم زندگی‌ کنیم. اگر من و خانومم و بچه‌هام هر روز سه وعده فقط نون و چای شیرین بخوریم، هزینهٔ خورا کمون روزی ۱۰ هزار تومن یا ماهی‌ ۳۰۰،۰۰۰ تومن است. دیگه نه میتونیم گوشت بخریم نه برنج نه لباس چون حقوق بنده دقیقا ۳۰۰ تومن در ماه هست. هم پدرم خونش در جنگ برای امام عزیز ریخته شد هم خودم حاضرم جانم را در راه اسلام و ولایت فقیه نثار کنم ولی‌ حاضر نیستم جلوی خانواده‌ام شرمنده بشوم.