ظلمی که به شهید نواب صفوی می رود

ماهنامه نسیم بیداری با رویکرد آماده سازی اذهان مخاطبین برای آینده درخشانی که برای سید حسن تدارک دیده شده است منشر شد.

در این ماهنامه علاوه بر این که به نام و نشان و نه اندیشه امام خمینی پرداخته شده و سید حسن ، خمینی سوم نامیده شده است پرونده ای نیز برای ترورهای سده های اخیر باز شده است .

اعدام انقلابی کسروی توسط فدائیان اسلام به رهبری شهید بزرگ تاریخ اسلام "شهید نواب صفوی "یکی از مواردی است که در این نشریه و تحت عنوان " ترور " ! مورد کنکاش قرار گرفته است !

مطالعه مقاله ای که ذکر آن رفت در نشریه نسیم بیداری نکات تاسف بار دیگری را نیز روشن می کند .

1- اعدام کسروی در این نوشتار "رویارویی دو سوداگر اصلاح جهان " نام گرفته و این گونه القا شده است که شهید نواب صفوی و کسروی با هم مشکلاتی شخصی داشته اند که این گونه بر روی هم شمشیر کشیده اند!

2- نویسنده مدعی شده است که حضرت امام با سلاح قلم و با نوشتن کتاب کشف الاسرار با کسروی مبارزه کرده بود و شاید ! هرگز حکم کسروی را اعدام نمی دانست !

3 - نسیم بیداری به حمایت شهید مدنی از اعدام کسروی اشاره کرده و مدعی شده است که شهید مدنی قربانی تفکری شد که خود پیش قدم آن بود یعنی جواز ترور !

4 - ادعا شده است امام خمینی هرگز به صورت علنی شیوه نواب صفوی را تائید نکرده است !

5 - اعدام حکومتی شهید نواب صفوی و یارانش ادامه اعدام انقلابی کسروی تلقی شده است !

و تاسف بار تر از همه

6 - نسیم بیداری به عمد گروه فدائیان اسلام را " فدائیان خلق " نامیده  و این یعنی شهید نواب صفوی از جنس مسعود رجوی  و تروریست های ریز و درشتی است که در طول سده اخیر با اسم خلق به ترور دست زده اند!

راستش را بگویم می خواستم به 6 بند فوق جواب دهم و به نقد آن بنشینم ولی واقعا ماندم که چه بنویسم ، توهین های کسروی به ائمه اطهار را در کتاب های شیعه گری ، صوفی گری ، بهائی گری ، در پیرامون اسلام ، درپاسخ به بدخواهان و الخ ذکر کنم و بنویسم آیا کسروی از سلمان رشدی بدتر نیست که ارگان تبلیغاتی سید حسن می پندارد امام مخالف اعدام کسروی بوده است .

خواستم فتاوای علما و مراجعی را که با اعدام کسروی موافق بوده و فتوی در این زمینه صادر کرده اند را لیست کنم ولی دیدم نسیم بیداری نیز به این امر پرداخته و با کنایه گفته است شهید مدنی قربانی تفکری شد که کسروی را مستحق مرگ می دانست !

خواستم بنویسم امامی که کشف الاسرار را نوشت حکم اعدام سلمان رشدی و توهین کننده به حضرت زهرا را صادر کرد.

دیدم اینها دنبال جواب نیستند چرا که مقام شهید نواب صفوی آن چنان در نزد مراجع و علما روشن است که نیازی به مجیز گویی امثال من نیست .

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/8587/B/khamenei-navab-001.jpg

 

دست خط رهبر معظم انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی

ظلمی که آقایان به شهید نواب صفوی می کنند ریشه در دوران اصلاحات دارد ، زمانی که امام حسین قربانی خشونت جدش شد و شهید نواب صفوی و امام خمینی دو روحانی خشونت طلب معرفی گشتند و الخ 

سید احمد خمینی می گوید :

"امام در قضیه(شهادت نواب صفوی) خیلی صدمه روحی خوردند. در آن اوضاع و احوال شرایط به گونه‌ای بود که از دیدگاه متحجرین، مبارزه با شاه ننگ بود. یعنی استدلال می‌کردند، حالا که قرار است، یک روحانی اعدام شود، لباس روحانیت را از تن او در بیاورید. که به مقام روحانیت بی احترامی نشود. درست نقطه مقابل تفکر امام (ره) که اعتقاد داشتند روحانی باید با کسوت مقدس روحانیت شهید بشود تا مردم بفهمند و آگاه بشوند، که اینها در صحنه هستند. از دیدگاه ایشان مبارزات روحانیون بزرگواری همچون شهید نواب صفوی روشنی بخش حیات اسلام و انقلاب و راه مبارزین بود.

(مجله فکه سال اول شماره 11 و کتاب جمعیت فدائیان اسلام )"

رهبرمعظم انقلاب نیز در توصیف شخصیت شهید نواب صفوی می گوید:

" [نواب صفوی] اولین جرقه‌های انگیزش انقلاب اسلامی را در من به وجود آورد, و هیچ شکی ندارم که اولین آتش را در دل ما نواب روشن کرد."

پی نوشت :

سه سال پیش مطلبی در مورد تحجر و واپس گرایی در اندیشه ها کسروی  در وبلاگ قرار دادم .

در این مقاله به شرح اندیشه های ضد دینی کسروی پرداخته بودم.

/ 0 نظر / 42 بازدید