چرا دیده ها را منکر می شوند؟!

چند روز پیش مطلبی در وبلاگ قرار دادم با این عنوان که آقای دکتر ! چشمتان روشن !

در این نوشته به موضوع تک خوانی یک خانم به همراه نوازندگی آقایان اشاره کردم که گویا این خبر دست مایه رجا نیوز قرار گرفت تا نوشتاری با این عنوان در خروجی خود و در نقد سیاست های سازمان ملی جوانان قرار دهد.

خشت اول داوری‌ها کج گذاشته شد

در قسمتی از ازاین گزارش آمده بود :

"تک خوانی خانم معلول درجشنواره جوان با توانایی خاص، حضور خواننده غیر مجاز(شهرام شکوهی) در اختتامیه هنرهای تجسمی، حضور میترا حجار بازیگر ایرانی که در خارج از کشور چند فیلم بدون حجاب بازی کرده است و مجددا به کشور بازگشته، در جشنواره جوان ایرانی خارج از کشور، و هیجان افراطی و بی بند و باری و همهمه در سخنرانی بذرپاش در اختتامیه جشنواره موسیقی، که حتی به حذف برخی از عکس های این مراسم از خبرگزاری ها منجر شد، گوشه ای از حاشیه های این جشنواره بوده است."

دیروز یکی از دوستان که احترام زیادی به وی قائل هستم با من تماس گرفت و گفت که آیا شما از این ماجرا عکس دارید؟

گفتم : نه!

: فیلم گرفته اید؟

: نه!

: سازمان ملی جوانان می خواهد این خبر را تکذیب کند!

امروز تکذیبیه این سازمان را دیدم و با نهایت تاسف مشاهده کردم که این سازمان خود را به ندیدن و نفهمیدن زده است .

در قسمتی از جوابیه سازمان که به بنده مربوط می شود آمده است :

"در بخشی از این مطلب به "تک خوانی هنرمند خانم معلول در مراسم اختتامیه بخش جوان با توانایی خاص" اشاره شد که سازمان ملی جوانان رسماً این خبر را تکذیب نموده و اعلام می نماید که فرد مورد نظر یکی از هنرمندان مستعد جوان کشور است که علیرغم نداشتن دو دست و یک پا، صرفاً به نواختن موسیقی سنتی با سنتور پرداخت و اصلاً تکخوانی صورت نگرفت (فیلم آن نیز موجود است) که هنرمندی این بانوی ایرانی، با استقبال چشمگیر مخاطبان حاضر در سالن روبه‌رو شد."

واقعا متاسف شدم و از خودم پرسیدم چرا؟ واقعا چرا مسئولان روابط عمومی یک سازمان برای این که دروغ نگویند به یک ماجرایی اشاره می کنند که اصلا مورد اشاره بنده قرار نگرفته بود؟!

در پاسخ سازمان به عکس زیر اشاره شده است !

جشنواره ملی جوان ایرانی در بخش جوان با توانایی های خاص

بنده که از سوی روزنامه کیهان برای تهیه خبر در برج میلاد حضور داشتم تائید می کنم که این خانم معلول محترم فقط نوازندگی فرمودند و نه هیچ کار دیگری ولی آیا این پایان کار بود؟!

گروهی که بعد از اجرای این مراسم و قبل از سخنرانی آقای رحیمی در سن حاضر شد و نزدیک 20 دقیقه به علت ناهماهنگی در پخش صدا نتوانست مراسم خود را اجرا کند در این میان چه نقشی داشت؟!

http://bornanews.ir/images/docs/000042/n00042852-r-b-017.jpg

چرا چیزی را تکذیب می کنید که هم جناب رحیمی آن را دیده است و هم آقای بذرپاش برای آن کف زده است و هم بیش از هزار نفری که میهمان مراسم بودند و خبرنگارانی که در آنجا حضور داشتند بر وقوعش می توانند صحه بگذارند؟!

آیا ندیدید که تعداد زیادی از این مراسم فیلم گرفته و تصویر برداری کردند؟

کاش آن روز با خود دوربین عکاسی و یا موبایلی می بردم که بتوانم سندی برای گفته هایم داشته باشم!

البته آن روز گمان نمی کردم که بزرگواران تکذیب کنند چون می پنداشتم که سربازان خط مقدم اسفندیار آن چنان در پای مکتب وی مرد شده اند که بر کرده های خود ماله نکشند!

از مشایی یاد بگیرید که گفته های خود را به صد زبان می گوید و هیچ گاه اصل ماجرا را تکذیب نمی کند!

هنگامی که بانوی محترم معلول مراسم اجرا می کرد و می خواند و آقای محترم دیگری نوازندگی می کرد دوست خبرنگاری که کنار من نشسته بود می گفت : اگر این مراسم در دولت خاتمی اجرا شده بود کفن پوشان عازم تهران شده بودند و من متاسف شدم از این که زبانم الکن بود که دفاع کنم از آن چیزی که دیدم .

باز می گویم که مشکل امروز کشور این خواننده و فلان نوازنده نیست ، مشکل تفکری است که بودجه های زبان بسته ای را که با آن می شود گره از کار هزاران جوان باز کرد علف های خرسی می داند که من حیث لا یحتسب رسیده و باید خرجش کرد !

جوابیه سازمان ملی جوانان و پاسخ رجا را در لینک زیر بخوانید.

چه کسی به شعور مخاطبان توهین می‌کند؟

/ 0 نظر / 22 بازدید