امان از لقمه حرام !

امروز سایت های ضد انقلاب نامه ای خطاب به رهبر عزیز انقلاب منتشر کردند که در آن «روح الله زم » [1]فرزند «محمد علی زم رئیس سابق حوزه هنری» ادعا کرده است که پدر غلامعلی عادل رئیس مجلس هفتم ، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم و نیز از نامزدهای مطرح ریاست مجلس نهم رئیس ساواک شیراز بوده است .

فارغ از آن که آیا حداد عادل صلاحیت حضور در کرسی ریاست قوه مقننه را دارد یا نه و یا اصلا او برای تصدی این سمت بهتر است یا لاریجانی بهتر است مطالعه ای در تاریخ معاصر به ویژه سازمان اطلاعات و امنیت رژیم شاه یعنی ساواک داشته باشیم تا بدانیم آیا این ادعا صحت دارد و یا همانند دیگر ادعاهای سبزها عاری از هر گونه حقیقتی است که صرفا برای جنگ روانی مطرح می شود .

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2010/05/536203_orig.jpg

پسر کو ندارد نشان از پدر !

دموکراسی در روز روشن یعنی دروغ در روز روشن !

کسی نیست به آقا زاده زم بگوید در دنیایی که همه همه را میشناسند چرا باید دروغی گفت که نه صدایش پنهان شود و نه بویش !

از این رو در ادامه و در دو بند این ادعا را مورد بررسی قرار می دهیم ؛ اول از منظر این که رئیس ساواک شیراز که بود و دوم این که پدر غلامعلی حداد عادل که بود ؟ و در نهایت به آثار لقمه حرام در زندگی انسان ها به اختصار اشارتی می کنیم ...

1- رئیس ساواک شیراز زمان شاه فردی بود به نام محمدتقی جوان که در مورخه 1اردیبهشت 1358در دادگاه انقلاب محاکمه و اعدام شد .

گفتنی است روزنامه ها زمانی که محمد تقی جوان در دادگاه انقلاب محاکمه و اعدام شد از او با نام مرد هزار چهره ساواک نام بردند ولی آن چه که در تاریخچه ساواک روشن است به جز محمد تقی جوان فرد دیگری به نام عباس شهریاری از همکاران ساواک نیز با این نام شناخته می شود .

2-  پدر غلامعلی حداد عادل ، حاج رضا حداد عادل از افراد مشهور به تدین بودند که در سال 1373مرحوم شدند .


وی در سال 1303 در یکى از محلات جنوبى تهران به دنیا آمد .

پس از پایان تحصیلات ابتدایى به کار و پیشه‏ روى آورد، پدرش به کار حمل و نقل اشتغال داشت و او نیز به یارى و همکارى با پدر پرداخت.

حاج رضا حداد عادل حدود بیست سال در راه هاى کشور و غالبا در جاده‏ ى تهران ـ مشهد با انواع اتومبیلهاى سوارى، اتوبوس و کامیون رانندگى کرد.

وی چون در خانواده‏ اى مذهبى تربیت یافته بود از جوانى به مجامع دینى و هیئت هاى مذهبى راه یافت و مخصوصا عضو مؤثرى از هیئت ابوالفضلیان تهران بود.

پدر غلامعلی حداد عادل از آغاز نهضت امام خمینى از هواداران این نهضت بود و به‏ شدت تحت‏ تأثیر قیام حماسى 15 خرداد سال 42 قرار داشت. حاج رضا حداد عادل در چهاردهم اسفند 1373 در تهران درگذشت.

از این رو ضروری است که نویسندگان نامه های سرگشاده و سفارشی قبل از آن که به فکر حق الزحمه خود باشند اندکی مطالعه کنند تا آبرویشان اینگونه نرود !

3-  آثار و پیامدهای لقمه حرام در زندگی انسان ها بسیار وحشتناک است ، غذای حرام انسان را از حق وراه درست جدا می کند و لذت درک حق را از انسان سلب می کند .
درمورد نقش وتأثیر غذای حرام برجان واخلاق فرد، به داستانی که در «مروج الذهب» آمده است، توجه کنید ؛
فضل بن ربیع نقل میکند که شریک بن عبدالله روزی وارد بر مهدی (خلیفه عباسی) شد، مهدی به او گفت: باید یکی از سه کار را انجام دهید، شریک سؤال کرد: کدام سه کار؟ گفت: یا قضاوت را از سوی من بپذیر، یا تعلیم فرزندم را بر عهده بگیر و یا غذایی (باما)بخور! شریک فکری کرد وگفت: سومی از همه آسان تر است. مهدی او را نگه داشت وبه آشپز گفت: انواعی از خوراک مغز آمیخته با شکر وعسل برای او فراهم ساز.
هنگامی که «شریک» از خوردن آن غذای بسیار لذیذ [وحرام] فارغ شد، آشپز رو به خلیفه کرد وگفت: این پیرمرد بعد از خوردن این غذا، هرگز بوی رستگاری را نخواهد دید!
فضل بن ربیع می گوید: مطلب همین گونه شد وشریک بن عبدالله بعد از این ماجرا، هم به تعلیم فرزندان آنها پرداخت وهم منصب قضاوت را از سوی آنها پذیرفت.
..

کسانی که به این راحتی دروغ می گویند و از گفتن هر ناحقی به خود بیمی راه نمی دهند کمی باید تامل کنند که پای کدام سفره بزرگ شده اند ؟

1- روح‌الله زم در جریان فتنه بعد از انتخابات دستگیر و مدتی زندانی شد .

شناسنامه و گواهینامه جعلی، یک عدد نارنجک،دستبند، باتوم ، 6 عدد کلت جنگی 38 میلیمتری و یک دستگاه بی‌سیم از وی کشف شده بود .

مقادیری مواد مخدر و لوازم استعمال آن نیز از جمله کشفیات از منزل روح الله زم بود .

همچنین سربرگ‌هایی از ارگان‌‌های مختلف از جمله وزارت امور خارجه، شورای حل اختلاف و بسیج، پس از بازرسی از منزل وی به دست آمد.

زم در شهرری نمایندگی آیس‌پک داشته و سرمایه‌گذاری‌هایی نیز در دبی داشته است.

/ 0 نظر / 67 بازدید